5. rozměr

rodinný dům v alejíčkách

návrh a realizace novostavby
lokalita: zbuzany
rok: 2013
autor: radek začal, jan růžička / atelier kubus, lubomír korčák
realizace: radek začal, stanislav šturc
fotograf: radek pokorný, pro vobis s.r.o.

 

Po dlouhém hledání, kupování a opětovném prodávání manželé našli to správné místo pro svůj vysněný dům.  Konečně, mohli začít stavět. A začali, jenže tentokrát skončila vybraná stavební firma. Stává se to. V této branži to není zas tak velké umění. A zase hledali, tentokrát nového dodavatele.  Našli? Našli!  Snad to s tímto už konečně vyjde, už těch stresů bylo dost. Nakonec to vyšlo a dokončení vysněného domu se zdárně podařilo.

Když chcete bydlet mimo město, ale zároveň víte, že nejste úplně vesnický typ.  Když máte rádi přírodu, ale nechcete se vzdát pohodlí a komfortu, které nabízí velkoměsto. Prostě, když chcete a dáte tomu potřebnou energii, nakonec se to podaří a svoje vysněné místo najdete kousek za hranicemi Prahy.

Dům na dvě patra a s úložným prostorem v podkroví, ložnice a dětské pokoje v patře, obytný prostor s jídelnou a kuchyní v přízemí. K tomu dvě koupelny, samozřejmě v každém patře jedna. A nemůže chybět ani pracovna v přízemí, která poslouží jako pokoj pro hosty. To vše doplněné o pohodlnou krytou terasu jako další letní pokoj otevřený do zahrady. A že je dům energeticky pasivní? To je samozřejmost. Majitelé říkají, že jsou zde spokojení a my jim to jen přejeme.

reference